Necelé 4 km od penzionu se nachází obec Odolena Voda, kde na Dolním náměstí naleznete místní Jednotu a cukrárnu a v horní části Odolene Vody Penny Market, lékárnu i lékaře. V obci naleznete také restaurace Opera a Pivovarský sklípek či pizzerii Bodlák.

Levné a chutné stravování Vám denně nabídne jídelna Kohout a synové, která se nachází v 7 km vzdáleném Obříství.

Památky

Zámek Nelahozeves

Vydáte-li se od nás směrem na Kralupy nad Vltavou, asi 3 km za tímto městem můžete navštívit nádherný renesanční zámek Nelahozeves. Oficiální web zámku zde.

Zámek Liběchov

Vydáte-li se naopak směrem na Mělník, jistě stojí za podívanou zámek Liběchov, který má velmi zajímavou architekturu.  Bohužel dosud od povodní r.2002, kdy byl značně poškozen, nebyl dosud návštěvníkům zpřístupněn. Historie zámku sahá až k přelomu 12. a 13. století, tehdy zde stávala dřevěná tvrz na začátku 16.století  již částečně kamenná. Doufejme, že se i tuto krásnou památku podaří již brzy opravit. Oficiální web zámku zde.

HRAD KOKOŘÍN

V neposlední řadě Vám doporučujeme  navštívit hrad Kokořín, který je od Mělníka vzdálen asi 10 km. CHKO – Kokořínsko je plná pískovcových skal a překrásných jezírek. Pro Vaši relaxaci je protkána mnoha turistickými cestami a cyklotrasami. Oficiální web hradu zde.

Zámek Veltrusy

V nedalekém městečku Veltrusy nezapomeňte navštívit zámek Veltrusy z počátku 18.století ve stylu vrcholného baroka. I tento zámek byl velmi poškozen povodněmi. Zámek je veřejnosti částečně zpřístupněn a stále se opravuje. U zámku se nachází rozlehlý park nádherná zahrada s dobovými skleníky a velká dančí obora. Oficiální web zámku zde.

Přírodní Koupaliště

Rybník Jordán Odolená Voda

Přírodní nádrž Ovčáry

Jezero Lhota

Pískovna Tišice-Mlékojedy

Pískovna Vojkovice

Umělé koupaliště

Neratovice

Plavecký bazén – oficiální web zde.

Koupaliště – oficiální web zde.

Kralupy NaD VLTAVOU

Plavecký bazén – oficilální web zde.

Koupaliště – oficiální web zde.

mělník

Plavecký bazén – oficilální web zde.

Koupaliště – oficiální web zde.

čelakovice

Plavecký bazén –  oficilální web zde.

Kladno

Odkaz na oficilální web zde.